Nová stavební pouzdra AKTIVE II a EMOTIVE II

Na základě přání a požadavků našich zákazníků jsme upravili konstrukci stávajících bezobložkových stavebních pouzder. Nová stavební pouzdra AKTIVE II a EMOTIVE II jsou v prodeji již od dnešního dne. Ceny nových pouzder se oproti těm původním nemění. Zároveň oznamujeme, že již není možné objednat bezobložková stavební pouzdra s původním profilem.

Rozdíly mezi původními a inovovanými bezobložkovými stavebními pouzdry:

Nově jsou možné dvě tloušťky dokončené příčky 125 mm a 150 mm (původně byla možná pouze dokončená příčka 125 mm).

 1_1

Nová stavební pouzdra vyžadují menší stavební otvor, jelikož jejich celkové rozměry budou menší – šířka (E) o 22 mm, výška (H) o 12 mm.
Šířka otvoru pro dřevěné dveřní křídlo je nyní 58 mm (u původních stavebních pouzder byla 69 mm) - viz tab.1.
Pro skleněné dveře se nově pro zúžení ústí kapsy pouzder využívá hliníkových krycích profilů namísto původních kartáčků.

 2_1

Záslepkové profily jsou u nových stavebních pouzder AKTIVE II a EMOTIVE II vyrobené z hliníku (původně byly vyráběné z MDF). Celý průchod je tak ze stejného materiálu.

 3_1

Nově se bezobložková stavební pouzdra vyrábí ze surového hliníku a nikoli z eloxovaného. Zákazník má díky tomu možnost nechat si nadpraží, ústí, stojinu, záslepku a krycí profil na skleněné dveře nechat za příplatek nalakovat libovolnou barvou ze vzorníku RAL K7 (vyjma metalických a reflexních odstínů), NCS, nebo Creative metallic.
U záslepky stojiny je nyní možné vybírat těsnění v barvách: bílá, světle šedá a černá.
Nově je možné frézovat krycí lišty tak, aby šlo zasunout do stavebního pouzdra celé skleněné dveřní křídlo včetně misky, a také protiplechu pro zámek.
U nových pouzder AKTIVE II a EMOTIVE II je méně viditelná kolejnice.
Nové pouzdro AKTIVE II i EMOTIVE II určené pro dokončenou příčku 150 mm umožňuje instalaci elektrikářské krabičky hloubky 35 mm.

Příslušenství pro zasouvací dveře, jako je synchronní pojezd, oboustranný tlumič, tlumiče, Vetro 22 a krytky zůstávají stejné.

Do konce roku 2020 garantujeme dodání montážních balíčků na původní stavební pouzdra AKTIVE a EMOTIVE